خانه / مد و زیبایی / راهنمای خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار

سال ها پیش سشوار فقط وسیله ای برای خشک کردن مو ها برای بعد از استحمام بود اما به مرور زمان و پیشرفت فناوری این وسیله تبدیل به یک وسیله بسیار مهم در زندگی روز مره خانم ها شده است.چون که با استفاده از سشوار  میتوانند نه تنها موهای خود را خشک کنند بلکه با استفاده از آن میتوانند :

  1. موهای خود را فر کنند
  2. موها را حالت بدهند
  3. مو ها را صاف و لخت و شلاقی کنند.

همان طور که میبینید سشوار دیگر فقط برای خشک کردن مو نیست و کارایی آن بیشتر به زیبایی برمیگردد. پس خیلی مهم است که شما بدانید سشواری که قرار است خریداری کنید دارای چه ویژگی هایی است. در این مقاله ما مهم ترین ویژگی های سشوار ها را برسی خواهیم کرد. مانند:

  1. آیونیک
  2. تورمالین
  3. المنت سرامیکی
  4. نوع موتور

۱-فناوری آیونیک در سشوار:

سشوار هایی که دارای این تکنولوژی هستند میتوانند مو را در زمان کمتری خشک کنند. این عامل سبب میشود تا مو کمتر در معرض حرارت قرار گیرد و ما موی سالم تری داشته باشیم .

۲-سشوار با فناوری تورمالین

تورمالین نوعی سنگ معدنی است که خاصیت آن تولید بار الکتریکی طبیعی هنگام حرارت دیدن است. سشوار های تورمالین مانند آیونیک هستند و کاری که انجام می‌دهند تقریباً یکسان است اما روش انجام کار تفاوت دارد. در سشوار تورمالین سری دستگاه به ماده تورمالین آغشته می‌شود و هنگامی‌که دمای آن بالا می‌رود خاصیت آن‌که تولید یون منفی است فعال می‌شود.

 

۳- المنت سشوار

در حال حاضر در سشوار های نسل جدید از المنت‌های سرامیکی استفاده می‌کنند چون مصرف برق کمتری دارد(اما ارزان نیست و خیلی هم گران است). سرامیک تکنولوژی در سشوار ها باعث می‌شود تا مو علاوه بر اینکه از بیرون داغ می‌شود از درون نیز شروع به گرم شدن می‌کند و هم سریع‌تر خشک می‌شود و هم بهتر حالت می‌گیرد . این هم باعث کمتر داغ شدن وسیله می‌شود و هم طول عمر و کارکرد آن را افزایش می‌دهد و هم این‌که روی سلامت مو تأثیر مثبت می‌گزارد. اما نکته منفی این المنت‌ها این است بسیار شکننده‌اند و اگر ضربه بخورند به‌راحتی می‌شکنند. یعنی ممکن است با افتادن سشوار از دست شما و برخورد آن با زمین المنت بشکند.در حال حاضر تقریباً تمام المنت‌ها از نوع نیکل هستند و تعداد خیلی کمی از سشوار ها دارای المنت سرامیکی‌اند.

۴- نوع موتور سشوار

آیا تابه حال شده که بخواهید تفاوت موتور های AC و DC را بدانید؟ اولین چیزی که شما هنگام خرید سشوار باید به آن توجه کنید نوع موتور آن است. سشوار های خانگی دارای موتور سبک یا اصطلاحا موتور DC هستند و سشوار های حرفه‌ای که به کار آرایشگاه‌ها می‌آید دارای موتور سنگین یا موتور AC هستند.

درباره modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *